Mit együnk stresszhelyzetben?
Mit együnk stresszhelyzetben? – Vagyis az egészséges nassolnivalók
Alapvetően két típusú embert különböztethetünk meg a táplálkozási szokások szempontjából. Egy kihívásokkal és izgalmakkal teli helyzetben, az egyik típus az adott stresszhelyzetben még többet eszik, mint általában, illetve a másik típusú ember, aki alig bír valami tápanyagot magába erőszakolni. Mivel az élet körforgásában újabb és újabb kihívásokkal találjuk szembe magunkat, ezért gyakorlatilag ezek a tényezők elkerülhetetlenek.
A táplálkozásnak fontos szerepe van, hiszen ez az ,,üzemanyaga” a testnek, és ugye bár azt mindannyian tudjuk, hogy üzemanyag nélkül egy autó sem megy.
Alapvető tehát, hogy a rendszeres és minőségi táplálkozásunkra nagy hangsúlyt kell fektetünk. Emellett pedig a kiegészítő étkezések és nassolások is befolyásoló tényezők, hogy egy munkahelyi továbbképzés vagy vizsgaidőszak alkalmával ne a plusz vagy az elveszett kilók fellege vegyen körbe bennünket.
Tippek az egészséges nassoláshoz:
-
Gyümölcsök
A lehető legjobb választás, hiszen édes ízükkel és a bennük lévő gyümölcscukorral fel pörgetnek és finom ,,édességeket” majszolhatsz.
-
Olajos magvak
A diófélék, a mandula azért nagyon jó választás, mert kiváló vitamin- és ásványi anyag tartalmuk van, megfelelő zsírsavakat, rostokat, tápanyagokat és fehérjét tartalmaznak. Vigyázat, kalória tartalmuk viszont magas, azért pár szemet javasolt belőlük fogyasztani.
-
Zöldségek
Fogyaszthatod nyersen is vagy készíthetsz belőlük kis snack-et. A zöldségchips készítés is nagyon trendi lett.
-
Étcsokoládé
Magas flavonoid tartalma révén jótékony hatással van a szervezet működésére. Ezenkívül jócskán megtalálhatóak benne az antioxidánsok, amik védenek a szabad gyökök ellen. A kakaóról közismert, hogy endomorfint tartalmaz.
-
Házi müzliszelet
-
Házi zabkeksz
-
Fahéjas almachips
-
Egészségesebb összetevőkből álló házi sütik
Mit szólsz egy teljes kiőrlésű lisztet is tartalmazó piskótához?
Fogl Noémi